Sıkça Sorulanlar

Sıkça Sorulanlar

Evet, şirketimizin Girne ve Magosa’da şube ofisi vardır. Kiralık aracınızı bu şehirlerde alıp ücretsiz olarak Ercan Havalimanı’nda da teslim edebilirsiniz.

Filomuzda yer alan Ford Fiesta, Nissan Note, Nissan March ve Suzuki Swift  araçlarımız en uygun otomatik vitesli araçlarımızdır. Kiralık Araçlarımız

Kıbrıs’a geldikten ve aracı kiralama sözleşmesini imzalayıp aracı teslim aldığınız zaman ödemeyi nakit veya kredi kartı ile yapıyorsunuz.

Hayır, sadece araç kiralama ücreti alınır, kredi kartınıza herhangi bir bloke veya provizyon uygulanmaz.

Evet. 25 yaşını doldurmuş olmanız gerekmektedir.

Aracı teslim ettikten sonra vergi ve sigorta bedeli peşin olarak aynı gün ödendiği için para iadesi yapamıyoruz. Aynı şekilde yakıt iadesi de yapılmaz.

Araçlar genel olarak çeyrek depo benzin ile teslim edilir ve aynı şekilde geri alınır. Yakıtı dolu olarak teslim almak isterseniz, bize önceden bildirmeniz yeterli olacaktır. Yakıt ücreti kiralama esnasında fatura karşılığı kiralayandan tahsil edilecektir.

Evet, rezervasyon yapmanızı öneriyoruz. Böylece Kıbrıs’a geldiğiniz zaman istediğiniz araç, istediğiniz saatte hazır olacak ve vakit kaybı olmayacaktır.

Hayır. Kiralık aracı sadece kira sözleşmesinde ismi yazan kişi veya kişiler kullanabilir. Bu kişilerin dışında biri kullanırsa araç sigorta kapsamı dışında kalır ve tüm sorumluluk kira sözleşmesinde ismi yazan kişilerde olur.

Sadece aile sınıfı ve lüks sınıftaki araçlarımız dizel. Bu araçların dışındaki diğer tüm araçlarımız benzin ile çalışmaktadır.

Evet. Mobil Pos Cihazımız sayesinde araç tesliminde nerede olursanız olun kredi kartı ile ödeme yapabilirsiniz.

Evet. TC ehliyeti ve yabancı ülke ehliyetleri, KKTC’ye girişte verilen vize süresi kadar geçerlidir.

Evet. Gidilecek yer hakkında bilgiler verildikten sonra en geç 24 saat içerisinde bilgilendirilirsiniz.

Bu hizmetimiz vardır ancak müsaitlik ve bilgilendirme konusunda lütfen ofislerimizle veya rezervasyon departmanımızla irtibata geçiniz.

Avea dışındaki diğer iki operatör olan Turkcell ve Vodafone hatlarınızı Kıbrıs’ta kullanabilirsiniz. Avea hattınızı da Turkcell veya Vodafone üzerinden kullanabilirsiniz. Ancak Türkiye hatlarını Kıbrıs’ta kullanabilmeniz için hattınızın uluslararası kullanıma açık olması gerekmektedir.

Evet. Tüm araçlarımız full kaskodur fakat muafiyetlidir. Sigorta şartları ile ilgili detaylı bilgiyi “Kiralama Koşulları” bölümünden öğrenebilirsiniz.

Evet. Gün sayısına göre fiyatlarımızda indirim yapıyoruz. Bu konuyla ilgili olarak rezervasyon departmanından detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kıbrıs’ta bütün kiralık araçlar sağdan direksiyonludur. Sağ direksiyon araç kullanmakta zorlanacağını düşünen müşterilerimize otomatik vites kiralık araçlarımızdan kiralamalarını öneririz.

Kuzey Kıbrıs’ta minimum araç kiralama süresi 3 gündür. 1 veya 2 gün kiralık araba isteyen müşterilerimiz 3 günlük ücreti ödemek kaydıyla kiralayabilirler.

Hayır. Aracınız kiralık araçlar için tahsis edilen otoparkta bekletildiğinden ücret ödemeyeceksiniz.

Evet. Aracı herhangi bir yerde alıp geri dönüşte havaalanında bırakabilirsiniz. Aynı şekilde havalimanından alıp başka bir adreste de teslim edebilirsiniz. Bunlar için ekstra ücret talep etmiyoruz.

Bize önceden vermiş olduğunuz uçuş bilgileri ile sizi havalimanı gelen yolcu kısmında karşılıyoruz ve park yerinde bekleyen aracınızı kira sözleşmesi yaptıktan sonra size teslim ediyoruz. Uçaktan indikten sonra cep telefonunuzu da açık tutmanız buluşma açısından faydalı olacaktır.

Evet. Aracınızı havalimanından alıp yine havalimanında teslim edebilirsiniz. Havaalanı teslim ve iadeleri için ekstra ücret talep etmiyoruz.

Telefonla veya mail yoluyla bize isim soyisim, uçuş detaylarınızı ve iletişim numaranızı vermeniz rezervasyon için yeterli olacaktır. Kredi kart detaylarınız rezervasyon esnasında istenmemektedir.

Hayır, araç kiralama esnasında sizden sadece daha önceden anlaştığımız araç kiralama bedeli alınıyor.

Evet, mail order sistemimiz var. KKTC’ye gelmeden ödeme yapmak istiyorsanız, bize önceden belirtmeniz halinde size gerekli “mail order formu” gönderilecektir.

Araçlarımız 2015-2018 modeldir. Ekonomik sınıftan SUV ve lüks sınıfa kadar tüm araçlar filomuzda mevcuttur.

Evet, bu yönde bir talebiniz varsa lütfen bize önceden bildiriniz, ücretsiz olarak araca monte edebiliriz.

Kıbrıs Rent a Car

Kibris arac kiralama

Kıbrıs'ta Araç kiralama fiyatları - 2019